Sieć kompetencji

O projekcie

Celem głównym projektu jest wzmocnienie kompetencji co najmniej 50 podlaskich NGO oraz 100 ich przedstawicieli poprzez objęcie uczestników kompleksowym wsparciem doradczym oraz szkoleniowo-warsztatowym w ramach Sieci Kompetencji do końca sierpnia 2023 r.

W ramach funkcjonowania Sieci Kompetencji organizowane będą szkolenia i wsparcie doradcze, a także Forum Wymiany Doświadczeń.

Projekt będzie realizowany w okresie 01.08.2021-30.09.2023 (26 miesięcy) w Białymstoku (woj. Podlaskie).

Adresatami zadania publicznego będzie co najmniej 50 NGO działających na terenie woj. podlaskiego oraz ich 100 przedstawicieli (osób pełniących formalne funkcje w NGO, a także współpracujących z organizacjami np. jako wolontariusze) zamieszkujących na terenie woj. podlaskiego.

Sieć Kompetencji będzie funkcjonować w Centrum Wsparcia dla Organizacji Pozarządowych od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-13:30, z wyjątkiem roku 2022 kiedy to Centrum funkcjonować będzie w godzinach 10.00-14.00.

W centrum dyżury będą pełnić następujący eksperci:

 1. Finanse, księgowość oraz rozliczenia dotacji i projektów.
 2. Pozyskiwanie środków zewnętrznych.
 3. Realizacja projektów i kontrola.
 4. Komunikacja i zarządzanie zespołem.
 5. Ochrona danych osobowych.

W ramach Sieci Kompetencji będą odbywać się ponadto:

Warsztaty z zakresu Fundraisingu i zarządzania projektami w NGO:

 1. Fundraising poza projektowy (8h)
 2. Fundraising projektowy (8h)
 3. Zarządzanie projektami w NGO (8h)

Szkolenia w postaci webinariów:

 1. Jak wykorzystać narzędzia internetowe podczas pracy zdalnej (5h)
 2. Mentoring w organizacji? Czym jest i jak go zastosować we własnej organizacji (5h)
 3. Warsztaty z RODO – jak wdrożyć i przestrzegać (5h)
 4. Cyberbezpieczeństwo w organizacjach pozarządowych (5h)
 5. Jak prawidłowo planować budżet organizacji? Jak utrzymać płynność finansową? (5h)

Spotkania warsztatowo-motywujące dla organizacji pozarządowych:

 1. Fundraising i pozyskiwanie środków (2h)
 2. Wizerunek NGO i komunikacja z otoczeniem (2h)
 3. Aspekty organizacyjno-prawne funkcjonowania NGO (2h)
 4. Wymiana rekomendacji

Data: 22 września 2023 w godz. 9:00 – 17:00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

ul. Żurawia 71, Białystok

Program

Prelegenci


Wojciech Biendzio

Grzegorz Sielatycki

Kamil Porembiński
Dorota Steliga-Dmochowska

Adam Dzieszuta
Wojciech Biendzio – Związany z marketingiem internetowym od ponad 10 lat. Ekosystem Meta (Facebook&Instagram) to jego dom, a e-commerce podwórko! W tym czasie zdążył przeprowadzić szkolenia z zakresu komunikacji i reklamy na Facebooku dla ponad 300 firm. Wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na elitarnym kierunku MBA – przedmiot E-Biznes oraz szkoleniowiec topowego magazynu dla marketerów w Polsce – Marketer+. Prelegent podczas wielu konferencji branżowych. Dodatkowo angażuje się aktywnie wspierając lokalne inicjatywy zrzeszające oraz edukujące marketerów, jak np. sponsoring cyklicznego wydarzenia marketingowego Sljedzim Internety oraz Patronat Strategiczny konferencji East Media.
Grzegorz Sielatycki – W przeszłości wieloletni pracownik marketingu TVP, public relations w branży morskiej i edukacyjnej. Obecnie zajmuje się budowaniem strategii, kreowaniem oraz optymalizacją kanałów na Youtubie (i nie tylko). Doradza w tym zakresie dziennikarzom, artystom, mediom oraz organizacjom pozarządowym. Zajmuje się również produkcją telewizyjną, muzyczną i digitalizacją treści na platformach streamingowych i podcastowych.

Kamil Porembiński – Zajmuje się Marketing Technology. Od ponad 15 lat pomaga firmom, start-upom oraz freelancerom w informatyzacji marketingu, zwiększeniu dostarczalności kampanii mailowych, zwiększaniu dostępności stron internetowych oraz ich bezpieczeństwa. Tworzy dedykowane i szyte na miarę rozwiązania chmurowe, które usprawniają i ulepszają produkty i projekty rozwijane przez jego klientów. Prowadzi kompleksowe szkolenia oraz świadczy konsulting. Jest dostępny dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy z zakresu szeroko rozumianego IT. Swoje baterie ładuje, podziwiając piękno otaczającego go świata. To właśnie z potrzeby docenienia tego, co piękne i ważne zajął się fotografią, podróżowaniem, żeglowaniem, nurkowaniem i… lataniem samolotem.

Dorota Steliga-Dmochowska – Strateg, ekspertka ds. spójnej komunikacji. Właścicielka butikowej agencji PR DSpectrum. Od prawie 10 lat wraz z zespołem pomaga w precyzyjnej komunikacji i promocji firm oraz marek osobistych. Autorka kursu online „Marka osobista – Twoja supermoc w biznesie”. Porządkuje komunikację w biznesie, układa strategie, pomaga za pośrednictwem LinkedIna i mediów tradycyjnych mówić głośno i szeroko o tym, co ważne, szkoli, edukuje i nieustannie się rozwija. Jej obszary zainteresowań to: CZŁOWIEK – BIZNES – ROZWÓJ. Pracuje w oparciu o spójną strategię komunikacji: tworzy i wdraża strategię spójną z wartościami i misją firmy/eksperta, dając fundamenty do budowania marki wiarygodnej i godnej zaufania. Pomaga ekspertom dzielić się swoją wiedzą w mediach, będąc pomostem pomiędzy światem branżowym a medialnym. Współtwórczyni klubu Toastmasters Business Leaders dla przedsiębiorców w Warszawie. Półfinalistka konkursu dla społeczności Sales Angels z tematem: „Spójna komunikacja kluczem do skutecznej sprzedaży”.

Adam Dzieszuta – Właściciel firmy produkującej content video ­@­Attention Maker video production. Od dziecka lubił oglądać reklamy do tego stopnia, że dzisiaj sam je kręci wraz ze swoim zespołem. Filmowanie, świecenie, montowanie czy latanie dronem nie są mu obce. I – jak sam mówi – lepszej pracy nie mógłby sobie znaleźć. W wolnym czasie gra w tenisa, oraz jeździ na motocyklu.

Organizator

logo-white-big

Patron strategiczny

Finansowanie

Konferencja zorganizowana w ramach projektu: „Sieć Kompetencji – doradztwo i szkolenia dla NGO z województwa podlaskiego” Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

KONFERENCJA

„Wizerunek NGO w cyfrowej sieci — nowe wyzwania i możliwości”

Data: 22 października 2023 w godz. 9:00 – 17:00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

ul. Żurawia 71, Białystok

Idea

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

ul. Żurawia 71, Białystok

Prelegenci

Program

Wojciech Biendzio
Grzegorz Sielatycki
Kamil Porembiński
Adam Dzieszuta
Dorota Steliga
Wojciech Biendzio
Grzegorz Sielatycki
Kamil Porembiński
Adam Dzieszuta
Dorota Steliga
Wojciech Biendzio

Wojciech Biendzio – właściciel Bien Agencji, specjalizuje się w Facebook Ads, LinkedIn Ads, Social Media, Strategia SoM, Marketing B2B & B2C. Wykłada E-biznes na studiach managerskich MBA, prowadzi szkolenia dla firm z zakresu social mediów dotyczące strategii komunikacji marki i systemów reklamowych.

Grzegorz Sielatycki – specjalista od strategii dla organizacji pozarządowych, Crossowania social
mediów oraz finansowania i pozyskiwania środków z social mediów. Pokaże Ci jak poznać moc
YouTube

Kamil Porembiński – od kołyski związany ze środowiskiem biznesowym, start-upowym i
marketingowym. Od wielu lat aktywnie działa w środowisku e-commerce, SEO i SEM, startupowym i biznesowym. Prowadzi również szkolenia, audyty i konsultacje z zakresu
bezpieczeństwa internetowego, zarządzania projektami, zarządzania Agile, tworzenia
systemów o wysokiej dostępności.

Dorota Steliga – ekspertka ds. spójnej komunikacji, budowania marki osobistej, PR i
marketingu. Obszary działania – Człowiek – Biznes – Rozwój.

Adam Dzieszuta – specjalista od marketingu internetowego NGO poprzez komunikację video
jako narzędzie, dzięki któremu zdobywamy zainteresowanie innych.

Organizator

logo-white-big

Formularz kontaktowy:

Masz pytanie lub chcesz umówić się na konsultacje? Napisz do Nas!

UWAGA! Informujemy, iż wszystkie dane osobowe pozyskane w prowadzonej korespondencji są przetwarzane przez Spółdzielnię Socjalną "ACTIVE GO" w Białymstoku z siedzibą: ul. Jagienki 4, 15-480 Białystok. Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z prawem – obowiązek wynikający z art.13 RODO realizujemy w klauzuli zamieszczonej na stronie: https://activego.pl/ochrona-danych-osobowych/ *